Yaşamış en büyük yoga ustalarından olan B.K.S İyengar’ın yoga derslerinden derlenmiş bu kitap sadece okuyup kitaplığınıza kaldıracağınız bir kitap değil, aksine daima elinizin altında bulundurmak isteyeceğiniz, yaşamınız boyunca size eşlik edecek  bir kılavuz.

“Yoga insanlığın evrimi ile ilgilenen eski ancak mükemmel bir bilim dalıdır. Bu evrim insanın beden sağlığından kendini farkındalığına kadar bütün yönlerini kapsar. Yoga ‘birlik’ demek. Bedenin bilinçle ve bilincin ruhla birleşmesi. Yoga günlük yaşantımızı dengeli sürdürebilmemiz için bizi besler ve hareketlerimizi belirli bir hünerle yapmamızı sağlar.” diyen büyük usta çocukluğunda geçirdiği önemli rahatsızlıkların iyileşmesi için eniştesi olan yogi Sri T. Krishnamacharya tarafından Yoga’ya başlatılmış ve hayatının sonuna kadar (yaklaşık seksen yıl) Yoga öğretmeye devam etmiş.

Yoga ve Siz, yeni Yoga’ya başlayanlar, yoga eğitmeni olmak isteyenler ve hali hazırda yoga eğitmenleri için yol gösterici.

İyengar usta Yoga’nın ne amaca hizmet ettiğini,  Yoga’nın bir şifa sanatı olduğunu, adeta koruyucu hekimlik görevi gördüğünü, günlük yaşamımıza ve sosyal ilişkilerimize olan etkilerini anlatıyor.

Bu kitap Yoga yolculuğunda teninin üzerinden ruhunun derinliklerine kadar kendini keşfetmek isteyenlere koca bir dünyanın kapısını aralıyor.

Yoga ve Siz’i bize kazandıran çevirmen Suat Ertüzün’e ayrıca teşekkürü bir borç bilirim.

Kendinize bir iyilik yapın, Yoga ve Siz‘i alın, dahası Yoga’ya başlayın!

Namaste!

Yoga ve Siz

B.K.S. Iyengar

Okyanus Yayınları

Çeviri: Suat Ertüzün