Yaşam Doktoru, Doç. Dr. Şafak Nakajima’nın makalelerinden oluşan ilk kitabı.

Doç. Dr. Şafak Nakajima Türkiye’de aldığı Tıp Fakültesi eğitiminin ardından, Japon hükümeti bursuyla yaptığı çalışmalarla Japonya’dan doktorasını ve yine Türkiye’deki çalışmalarıyla Doçentlik unvanını almış. Kanada’da doğal tıp ve klinik psikoloji eğitiminde sonra Çin’de, Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur eğitimi alarak İngiltere’de Tibet Meditasyonunu öğrenmiş. Ayrıca İngiltere’de Hipnoterapi ve Amerika’daki Stens Biofeedback eğitimlerini tamamlayan sıra dışı Bütüncül Tıp* Doktoru.

Hem doktor, hem makale deyince aklınıza öyle tıbbi terimlerle yazılmış metinleri getirmeyin sakın. Tam tersine sade, akıcı bir dille yazılmış. Hayatın içinden, tıpatıp yaşadıklarımızdan, zihnimizde çılgınlar gibi uçuşan düşüncelerimizden, davranışlarımızdan, yani bizden bahsediyor yazdıklarında Şafak Nakajima.

Kendimize ne kadar eziyet ettiğimizi, mükemmeliyetçiliğimizi, girip girip çıktığımız depresyonumuzu, kutu kutu aldığımız antidepresanları “nasıl da aynısını yaşadığımızı” okuyunca bir durup düşünme ihtiyacı hissediyor insan.

Aile ilişkilerimizle, aşık hallerimizle, çevremizde hatta bizde baş gösteren narsistliğimiz, belki farkında olmadığımız kişilik bozukluklarımız, hayata sarılışımız veyahut boş vermişliğimizle yüzleşiyoruz. Kitap o kadar içten ve samimi bir dille yazılmış ki; bu yüzleşme bize acı vermenin aksine bir rahatlık hissi veriyor.

Yaşam Doktoru, bir bakıma kendimize karşı samimiyete, dürüstlüğe ve kendini tanıma cesaretine davet ediyor bizi.

Doç. Dr. Şafak NakajimaBütüncül bir doktor olarak bu kitapta yer alan makaleleri kendini tanıma, hayatı doğru yorumlama ve anlamlı yaşama arayışı içinde olan okurlar için ilaç niyetine yazdım.” diyor.

Kesinlikle öyle! Şifa niyetine uykudan önce okunmak üzere bir çırpıda bitireceğiniz, keşke daha çok yazsaymış diyeceğiniz bir başucu kitabı Yaşam Doktoru.

Şifalar olsun…

*Bütüncül Tıp: Modern tıbbın doğal tedavilerle birlikte uygulanması

Yaşam Doktoru

Doç. Dr. Şafak Nakajima

Aylak Kitap