“Hevesleri, beklentileri, erteledikleri, kursağında kalmış kelimeleri, kaçırılmış bakışları, gizledikleri, bitirilmemiş mektupları, susuşları ve istemsiz veda edişleriyle tamamlanmamış bir cümledir insan.”

Ve Sen Kuş Olur Gidersin… Adını Cahit Zarifoğlu’nun şiirinden alan bu kitap, Tarık Tufan’ın okuduğum ilk kitabı. Kitaptaki olay örgüsünden ziyade, satır aralarında kendime rastladığım cümlelere  kaptırdım kendimi.

Eylül’de 25 yaşına girmiş biri olarak şu paragrafı tekrar tekrar okudum mesela.

“Yirmi altı yaşına basmış biri olmanın anlamı nedir insan hayatında? Henüz çok gençsin yaşamaya bak mıdır? Artık yetişkin bir insan oldun yaşamına bir düzen ver midir? Bu yaşlar insanın en güzel yaşları mıdır? En güzel çağlar sona erdi midir? Ah ben şimdi o yaşta olacaktım! mıdır? Her neyse işte o yaştaydım. Üniversiteyi bitirmiş, hayata biraz daha donanımlı başlama fırsatı yakalamış (bundan hiçbir zaman emin olamadım) iyi bir iş sahibi olmuş bir gençtim işte.”  İnsan bu paragrafın üstüne yutkunamıyor.

Kitabın arkasında da yazıldığı gibi, samimi bir dille yazılan ve ruhlarınızı okşayacak Ve Sen Kuş Olur Gidersin kusursuz bir eser. Keyifli okumalar…

Ve Sen Kuş Olur Gidersin

Tarık Tufan

Profil Yayıncılık