Son 10 yıldır vampir, kurtadam, zombi gibi türler edebiyatta olduğu kadar beyaz perdede de kendine yer edinmiş durumda. Hatta hayatımızın içerisinde o kadar görmeye alıştık ki bir sabah uyandığımızda gözlerimizi zombi ya da vampir olarak açarsak pek de şaşırmayacağız gibi görünüyor!

2013 yapımı yeni filmimiz Sıcak Kalpler. Badies Isaac Marion romanına dayanan film romantizmle gerilim ve korkuyu birleştiren izlenesi bir yapım olmuş.

8 yıl önce başlayan ve nasıl başladığını artık kimsenin hatırlayamadığı bir zombi salgını. Zombiler tüm şehirleri ele geçirmiş, güvenli tek bölge ise sayıca daha az insanın saklandığı yüksek duvarların ardı olmuştur. Amaçsız sadece öldürmek için yaşayan R, arkadaşlarıyla beslenmeye çıktığında Julie’yi görür. Kendinden ve diğer zombilerden koruyarak hayatını kurtarır, çünkü âşık olmuştur. İnsanlar gibi konuşmaya çalışması, yürüyüşünü değiştirmesi ve her şeye rağmen korumacı tavrı Julie’nin R’nin özel olduğunu anlamasını sağlar.

R’nin ölü bedenindeki kalbi yeniden atmaya mı başlayacaktır… Onları gören zombiler de olumlu etkilenir. Anılar, rüyalar geri dönmeye başlar. Zombilerin rüya görmeye başlamaları insanları pek de ikna etmez. Zira insanlar kendi kâbuslarının içinde savaşmak zorunda kalmışlardır.

Keyifle ve merakla izleyeceğiniz ve aşkın büyüsünün gücünü göreceğiniz filmin senarist ve yönetmen koltuğunda Jonathan Levine’i görüyoruz. Başroldeki zombi karakterini canlandıran Nicholas Hoult ise kendisine hayran bıraktı diyebilirim. Özellikle bu türdeki filmleri seviyorsanız sıkılmadan izleyebileceğinizi söyleyebilirim.

Filmin sonunda yüzünüzde kocaman bir tebessümün kalacağını söyleyerek keyifli izlemeler diliyorum.

Yöneten: Jonathan Levine

Senaryo: Isaac Marion-Jonathan Levine

Oyuncular: Nicholas Hoult-Teresa Palmes

Yapım Yılı: 2013