Kendinize yeni yıl hediyesi almak istiyorsanız size eşsiz bir önerim var. Berrak Yurdakul’un yeni kitabı “Senin Hakkında Yedi Şey Düşündüm”.

Berrak Yurdakul  “Senin Hakkında Yedi Şey Düşündüm” ile bizi uyanmaya davet ediyor.

Eğer kendinizle karşılaşmaya cesaretiniz varsa ve buna hazırsanız, kitabın size en kısa zamanda geleceğine inanıyorum.

“Ev Yapımı Bir Paraşüt” ile kendisine hayran olduğum Berrak Yurdakul  “Senin Hakkında Yedi Şey Düşündüm” ile bizi bizle tanıştırıyor ve tavırlarımızı sorgulamamıza yardımcı oluyor. Fantastik bir öykü ile kendimize bir yolculuğa çıkmak, mekanikleşmiş yaşamımızdan uyanışa geçmek için  yine çok çarpıcı ipuçları sunuyor.

İstisnalar kaideyi bozmamakla beraber, genel olarak hep şikayet ederiz, başımıza gelenlerden hep başkalarını suçlarız, kendimizi yeterli görmeyiz ve her anı acılar içinde geçirecek düşüncelere dalarız. Düşüncelerde kaybolarak yaşamımız elimizden kayıp gider.  Şikayetçi olduğumuz yaşamı değiştirmek ister  ve keşke şöyle olsaydı, şunu yapsaydım, çocukken böyle davransalardı gibi artık değiştiremeyecek olduğumuz durumlara tühlenmekten kendimizi alamayız. Berrak Yurdakul’un dediği gibi hayatınızı değiştirmek yerine tavırlarınızı değiştirirseniz zaten yaşamınız değişmeye başlıyor.

Berrak Yurdakul, zihninin esiri olmuş kahramanımız Berrak ile bizlere yol gösteriyor. Muhakkak, Berrak gibi olan tavır ve davranışlarımız var. Bu davranışlarımızı kabul edip, ufak ufak değişikliklerle yaşamımıza gelen yenilikleri fark ederek, kendimizden daha mutlu bir ben yaratabiliriz.

Kitapta, Yürüyüş Meditasyonu, Zihin Gücünü Kullanma, Kendimizi Hatırlama Egzersizleri, Beş Element Meditasyonu, İçsel Olarak Büyüyebilmek İçin Feda Edilmesi Gereken Şeyler ve farkındalık kazandıran birçok çalışma bulunuyor.

Her satırını büyük özenle okuduğum “Senin Hakkında Yedi Şey Düşündüm”den bir farkındalık sorusu: “Bugün kaç kere negatif duyguların eline geçtiniz?”

Şöyle bir düşünelim;  daha önce hiç bu durumunuzu izlediğiniz olmuş muydu? Negatif duyguların enerjinizi nasıl soğurduğunu, sizi güçsüz bıraktığını ve çevrenizde negatif duygulara sahip kişilerin çoğaldığını gözlemlemiş miydiniz?

Tüm kitabı burada size yazmayı çok isterdim, şuanda mümkün olmamakla birlikte bazı bölümlerden paylaşmak istiyorum.

“… Karşısında oturan kadınlardan birine uzunca baktı, sonra “Dik dur” diye çıkıştı. ” Niçin böyle kambur olduğunu biliyor musun? Kalbini saklamaya çalışıyorsun! Dik dururken kalbin çıplaktır ve kalbin çıplakken tüm varlığını önce kendine, sonra da başkalarına açarsın. Cesaret kendi varlığınla yüzleşebilmektir. Korkacak bir şey yok, dik dur. Taş gibi olma, su gibi ol. Gözlerini yum, taşı ve suyu düşün. Suyun, taşın üzerinden nasıl zarafetle aktığını düşün. Dünyadaki en yumuşak şeyin, dünyadaki en sert şeyin üstünden ne kadar kolayca atlayıp gittiğini düşün. Hayatına biraz kozmik zarafet getir!…”

“… Dünyadaki sevgisizliğin nedeni negatif duygulardır, çünkü bir insanın gerçek sevgiyi ve gerçek şefkati hissedebilmesi için önce negatif duygularının üstesinden gelmesi gerekir…”

Ve sözlerimi yine kitaptan bir alıntıyla sonlandırmak istiyorum:

“… Kendinizi, size emanet edilmiş bir küçük çocuk olarak görün. Hata yaptığınızda, korktuğunuzda veya negatif duygulara kapıldığınızda bir çocuğa böyle bir durumda nasıl davranırsanız kendinize de öyle davranın. Çocuğa bağrılmaz, vurulmaz ve çocuk utandırılmaz. Ona karşı daima şefkatli, nazik sabırlı ve anlayışlı olunur…”

Kendinizi size emanet edilmiş bir küçük çocuk olarak görmeniz dileğimle.

Senin Hakkında Yedi Şey Düşündüm

Berrak Yurdakul 

Destek Yayınları