Birinci kitapla bu ikincisini birlikte almıştım. İyi ki de öyle yapmışım, ikisini de bir solukta, peş peşe okudum. Kitabı elinizden bırakamıyorsunuz.

Gideon ve Eva, ilişkilerini daha ciddi bir boyuta taşımış. Sorunlu kişiliklere sahip oldukları için sorunlu olan ilişkilerini besleyen en önemli öğe cinsel hayatları diyebiliriz. Eva yaşadıkları yüzünden terapi görüyor. Gideon’u çift terapisine ikna ediyor. Gideon da sorunlu geçmişi nedeniyle Eva’ya saldırmasına neden olan kâbuslar görüyor.

Eva, Gideon’a âşık. Gideon?un kusursuz güzelliğe sahip olduğunu düşünüyor. Eva’ya âşık olan Gideon, ona tamamıyla bağımlı. Başkasıyla mutlu olacağına Eva’yla mutsuz olmayı seçecek kadar bağımlı. Eva onun yaşam sebebi.

Eva’nın geçmişinden Nathan gün ışığına çıkıyor. Eva’nın üvey babasından ve Gideon’dan para istiyor. Eva’nın videosu ve fotoğraflarıyla şantaj yapıyor. Cary’yi öldüresiye dövüyor. Cary âşık olduğu adamla sorunlar yaşıyor bu arada. Arada birlikte olduğu kadından vazgeçemiyor. Nathan Eva’yı da öldürmek niyetinde, onu uzun süre takip etmiş. Ama Gideon ince bir planlamayla Nathan’ı öldürüyor ve suçlanmıyor. Nathan’ın cinayet davası düşüyor.

Eva’nın eski sevgilisi Brett ve Gideon’un eski sevgilisi Corinne kitaba heyecan katan olaylara sebep oluyorlar.

Eva, soruşturmayı yürüten dedektifle Parker’dan aldığı Krav Maga dersi sonrası karşılaşıyor. Dedektif onunla görüşlerini paylaşıyor. Böylece Eva Gideon’un kendisi için Nathan’ı öldürdüğünü öğreniyor. Birbirlerine tamamen kenetleniyorlar.

Sende Kendimi Buldum

Sylvia Day

Çeviren: Ayşe Kaya

Doğan Kitap