Gideon Cross ve Eva Lauren Tramell. Bu üçlemenin ilk kitabını Elli Ton kopyası olup olmadığını merak ettiğim için almıştım. Ama kitap ilerledikçe yanıldığımı anladım. Benzerlikler var doğal olarak, güçlü cinsellik, aşırı uç duygular gibi. Ama kopya olmadığını düşünüyorum. Kendimi Eva ve Gideon’a kaptırdım. İkinci kitabı da ilki gibi bir solukta okudum. Haziranı sabırsızlıkla bekliyorum, hem yaz gelecek hem de üçüncü kitap.

Eva, en yakın arkadaşı Cary Taylor ile Manhattan’a taşındı. Cary, biseksüel. Eva’nın annesi çok güzel bir kadın. Eva’nın üvey babası, annesinin ikinci kocası Stanton oldukça zengin bir adam. Tek istediği karısını mutlu görmek. Eva’nın kendi babası Vincent bir polis. Eva’nın annesi, kızının babası Vincent ile hiç evlenmemiş. Ona âşık ama para onun için daha önemli. İlk evliliğinde üvey oğlu Nathan Eva’ya 4 yıl boyunca tecavüz etmiş. Eva 4 yılın sonunda düşük yapınca gerçekler ortaya çıkıyor ve annesi boşanıyor.

Gideon, babasının intiharının etkilerini taşıyor. Seri ilerledikçe Gideon’un evlerine gelen psikiyatristin yanındaki stajyerin tacizine uğradığını öğreneceğiz.

Eva, Manhattan’da bir reklam ajansında işe başlıyor. Patronu Mark ile profesyonel ilişkileri mükemmel, aynı zamanda oldukça iyi arkadaş oluyorlar. Mark’ın partneri Steven ve Steven’in kardeşi Shawna ile de iyi arkadaş oluyor. İşyerindeki Megumi ile de iyi arkadaş oluyor. Kız kıza takılabileceği bir arkadaşının olması onu rahatlatıyor.

İşine başladığı ilk günlerde Gideon’la karşılaşan Eva’nın hayatı tamamen değişiyor, ikisininki de değişiyor. Gideon hiç lafını esirgemiyor, ne istediğini açıkça söylüyor. Birbirlerine karşı oldukça güçlü bir cinsel çekim duyuyorlar. Bu iki sorunlu kişilik, birbirine duygusal olarak da kopmaz bağlarla bağlanıyor.

Sana Soyundum

Sylvia Day

Çeviren: Ayşe Kaya

Doğan Kitap