Aslına bakarsak hayat tamamen böyle. Hep bir seçim ve seçimin sonunda yaşadıklarımızın, bir seçimle daha bize sürprizlerle çıkagelmesi gibi.

Ne denli doğru tercihler yapıyoruz ya da hep makul olanı mı seçiyoruz, bu kesinlikle tartışılır. Bir bakıma seçtik ve yaşıyoruz derken akıp gidiyor zaman.

Şahane Hatalar?da, kritik kararları karın ağrısı çekmeden dosdoğru seçebiliyoruz. Belki de kitabın en keyif verici yanı buydu benim için. Tam da hayatımın en kritik virajını alırken, aklımdaki soru işaretlerini bir kenara koyup keyifle hata yaptım:)

Kendi tercihinizin sonunda sizin hikâyenizi yazan bir kitap bu. Garip olan bir yan da bu zaten, sana seni anlatıyorlar sanki:)

İlk okuduğumda trafik kazası geçirdim, 5 yıl komada kalıp öldüm. Kendime bir şans daha vermeliyim diye düşünerek, ikincisinde üniversiteye devam etme kararımdan ilerledim. Zengin bir adamla evlenip, kocayınca ecelimle uykumda ölüverdim:)

Şu an hayatınızda yol ayrımında olduğunuzu düşünüyorsanız, stresinizi alacak bir şeyler istiyorsanız, işte şimdi okumanız gereken kitap Şahane Hatalar. Yalnız kitabın tek handikapı, sanki kadın gözünden bakıyor hep tercihlere? Ya da benim tercihlerim hep kadın gözünden denk geldi. Bilemiyorum. Ama neyse ne?

Kahvenizi yapın, ayaklarınızı uzatın ve kritik kararları keyfe keder verin.

Sanki bir uçurtmanın kuyruğuna tutunmuşsunuz gibi, kitap nereye savurursa oraya savrulun. Keyfini çıkarın.

Şahane Hatalar

Heather McElhatton

Çeviren: Dilek Belirgen Cenkçiler

April Yayıncılık