Çok sevdiğim Sex and The City serisinin yazarından bir kitap görünce hemen başladım okumaya. Ruj Ormanı‘nın Sex and The City‘den farkı, Newyork kadınlarının bu kez, hayatın merkezine, erkeklerin yerine başarıyı koymaları…

Modacı Victory Ford, sinemacı Wendy Healy ve yayıncı Nico O’Neilly Newyork’ta yaşayan, çok sıkı dost olan üç başarılı kadındır. Hepsi kariyerlerinde çok iyi noktalara gelmiş, Newyork’un en başarılı 50 kadını listesine girmiş, muazzam paralar kazanıp dergilerden, gazetelerden eksik olmayan, peşlerinde magazincilerin dolaştığı tanınmış kişilerdir.

İş dünyasında, güçlü olmayı, akıllıca davranıp taktikler geliştirerek, yüksek mevkilerle ilişkilerini sıkı tutup özel gecelerde boy göstererek, en tepede kalmak için her şeyi göze alan bu hırslı kadınların özel yaşamlarında çatlaklar vardır.

Üç çocuk annesi olan Wendy’nin sinema sektörünün en büyük şirketini yönetmesi eşiyle arasındaki buzdan duvarları eritemez ve boşanırlar. Çocuklarına zaman ayıramıyor oluşu, iş ile ailesi arasında sürekli gelgitler yaşamasına neden olur.

Yayıncılık dünyasının en güçlü kadınlarından Nico, sahip olduğu kızıyla her zaman gurur duysa da evliliğinin monotonluğundan sıkılır. Eşiyle arasında biten cinselliği de genç bir erkekte bulur. Pişmanlıkları ile şehveti arasında gidip gelir.

Ünlü Modacı Victory, beğenilmeyen son kreasyonundan ötürü, şirketini ayakta tutabilmek için, yabancı şirketlerle ortaklık kurma kararı alırken, milyoner sevgilisine karşı ezilmemek için duygusal mücadele verir.

Newyork kadınlarının yaşamını ilginç bulanlar için önce kitabı, ardından eğlenceli dizisi Lipstick Jungle‘ı tavsiye ederim.

Ruj Ormanı

Candace Bushnell

Çeviren: Biğe Turan

Artemis Yayınları