Gareth ve Hyacinth’ in ilişkisi benim için okuması çok zevkli bir ilişkiydi, kendim için hayal ettiğim bir ilişkiyle benzerlik gösteriyor açıkçası. Hyacinth ile özdeşlik kurmam da kitabı daha bir heyecanla okumama katkı sağladı.

Leydi Danbury? in torunu olan Gareth St.Clair, eline geçen İtalyanca günlüğü çevirmesi için Hyacinth ile anlaşıyor. Hyacinth zeki ve açıksözlüdür. Gareth ve Hyacinth birbirinden etkilenir. Günlüğü çevirdikçe çıkan ipuçları kahramanlarımızı ilginç yerlere ve durumlara sürükler.

Gareth, Hyacinth? e evlenme teklif eder, Hyacinth de kabul eder. Çiftimiz nişanlanmıştır.

Gareth babasıyla hiç anlaşamamaktadır. Bu günlüğü ondan saklar. Babası oğlundan nefret etmektedir. Kitabın sonlarına doğru nedenini anlıyoruz.

Gareth? in babası Gareth? e Hyacith ile evlenemezsin dediği için Gareth? in onunla evlenmek istediğini söyler. Hyacinth Gareth? e kızar, çünkü babasının haklı olduğunu düşünür. Gareth, Hyacinth?i kaybetme ihtimalinden korkar. Gareth sorunu çözmek için adım atmayınca Hyacinth ipleri eline alır. Gareth de çözüm yolları düşünmektedir ama Hyacinth ondan önce davranır.

Günlükte bahsedilen mücevherleri çiftimizin kızı bulur ve bulduğu yere geri koyar.

Yazarın eşsiz dili tüm kitaplarını heyecanla ve zevkle okumamın nedenlerinden biri.

Öpüşünde Saklı

Julia Quinn

Çeviren: Banu Belgi

Epsilon Yayınları