Kitabın kapağında “Sanırım kalbim duracak.” yazıyor. Tam da kitabı anlatan bir cümle. Özellikle kitabın sonunda kesinlikle nefesim kesildi. Dördüncü kitabı nasıl beklerim bilmiyorum.

Lux serisinin üçüncü kitabı Opal, sürprizlerle dolu. Daemon, Katy’ye aşkını rahatça gösteriyor artık. Kızımızın esas oğlana âşık olduğunu biliyoruz zaten. Ancak kahramanlarımızın çözmesi gereken önemli sorunlar var.

Dee ile Katy artık en yakın arkadaş değil. Dee, Katy’den uzak duruyor. Çünkü Adam’ın ölümünde onun da suçu olduğunu düşünüyor. Dee, artık Andrew ve Ash ile takılıyor. Kitap ilerledikçe Andrew ile Dee arasında bir şeyler mi var diye şüphelendim.

Dawson eve döndü. Katy ve Daemon ile birlikte takılıyor. Katy ile gerçekten konuşuyor. Diğer herkesten uzak duruyor, ama Katy’ye karşı tamamen açık. Katy’ye bunun sebebini söylüyor: Katy, Dawson’a Beth’i anımsatıyor.

Blake geri dönüyor. Kimse onu istemiyor doğal olarak. Ama Blake, Beth ve Chris’i kurtarmanın yolunu bildiğini söyleyince ateşkes ilan ediliyor.

Kitaba adını veren Opal, kullanan kişiyi güçlendiriyor. Oniks de Luxenlere ve mutasyona uğrayanlara zarar veriyor. Daemon, Katy, Dawson, Matthew ve Blake, Oniks’e direnebilmek için çalışmaya başlıyor. Dee, Andrew ve Ash ise kurtarma çalışmasına katılmıyor. Arabada bekleyecekler.

Will geri dönüyor. Mutasyon başarısız olmuş. İntikam istiyor.

Daemon ile Katy arasında romantik gelişmeler oluyor.

Son sahneler inanılmaz. Beth ile Chris’i kurtarıyorlar ama şok edici bir gelişme oluyor. Büyük bir heyecanla sonraki kitabı bekliyorum.

Opal (Lux 3)

Jennifer L. Armentrout

Çeviren: Bilge N. Zileli Alkım

DEX Yayınevi