Daemon ve Katy her zamanki gibi yakıyor. Bu kitapta gerçek bir çift, sevgili olduklarını söylemek beni mutlu ediyor. İlk kitap kadar heyecanlı olan bu kitabı çıktığı gün hemen aldım. Çıkacağı günü biliyordum, sabırsızlıkla bekledim.

Bu kitapta, Daemon ile Katy arasındaki ilişki daha ateşli. Daemon, Katy’in peşinde koşuyor, ona kur yapıyor. Okula Katy’in sevdiği yiyecek ve içeceklerden getiriyor onun için. Katy ise Daemon’un gerçekten kendisinden hoşlandığına inanmıyor. Daemon’un bağ yüzünden böyle hissettiğini düşünüyor. Ama birlikte vakit geçirdikçe Daemon’un değiştiğini fark ediyor. Daha kibar, daha düşünceli… Katy, Daemon’a âşık olduğunu fark ediyor. Daemon da Katy’e âşık. Okurken hissedebiliyorsunuz bunu.

Katy’in annesi doktor Will ile çıkmaya başlıyor. Doktorun amacı ise başka.

Katy’in mutasyon geçirdiğini öğreniyoruz bu kitapta. Daemon’un yeteneklerine Katy de sahip. İkili bunu dostlarından da saklıyor. Katy’e güçlerini kontrol etmede Blake’e yardım ediyor. Katy, ilk başlarda Blake’in normal bir insan olduğunu düşünüyordu, hatta onunla çıktı. Sonra gerçekler ortaya çıktı. Blake ile ilgili gerçekler şaşırtıcı ve üzücü.

Kitabın sonunun bir anlamda güzel olduğunu söyleyebiliriz. Kötü gelişmeler var tabii ki, ama güzel gelişmeler de var. Katy ve Daemon birbirlerine aşklarını itiraf ediyorlar. Aralarında hiçbir sınır kalmıyor. Kitabın sonunda Dee ve Daemon’un üçüz kardeşi Dawson ile ilgili şok bir gelişme oluyor.

Oniks (Lux 2)

Jennifer L. Armentrout

Çeviren: Bilge N. Zileli Alkım

DEX Yayınevi