Bir solukta okudum. Tüm sorular cevaplanıyor, tüm düğümler çözülüyor. Bu kitabı bulmayı hiç beklemiyordum. Arkadaşımla D&R’ı gezerken gördüm ve inanamadım. Hemen aldım. Büyük bir heyecanla okumaya başladım.

Serinin ilk kitabı “Benim İçin Öl”, ikinci kitabı ise “Ben Ölene Kadar”. Bu iki kitap güzel, ama üçüncü kitap aksiyon ve aşk dozu en yüksek olan kitap.

Hatırlarsanız, ikinci kitap oldukça heyecanlı bir yerde bitmişti. Üçüncü kitap ikincinin bıraktığı yerden başlıyor. Kahramanlarımız Vincent’i tekrar cisimleştirmek için Guerisseur, şifacı, Bran’ın yardımıyla araştırmalar yapıyor.

Bu kitapta, JB’nin bir sırrı ortaya çıkıyor. Bu sır; Vincent, Charlotte ve Kate bata olmak üzere tüm geri dönenleri etkileyecek. Bardialar ve numalar arasındaki savaşa da büyük bir etkisi olacak. Hatırlayalım, bardia iyi olan geri dönenler; numalar ise kötü olan geri dönenler.

Bunalımda olan Charles, sonunda kendini buluyor. Katıldığı Alman grup ona iyi gelmiş.

Kate’in ablası Georgia, geri dönenlerin sırrını biliyordu. Dedeleri ikinci kitapta öğrenmişti. Babaanneleri ise bu kitapta öğreniyor.

Bardialar ile numalar arasındaki savaşta, iyilerin kazanmasını sağlayacak en önemli şey Şampiyon. Şampiyon’a tarih boyunca ender rastlanır. Bu kitapta da savaş kızıştığı için Şampiyon ortaya çıkıyor.

Soluk kesen bir kitap. Anlatmakla olmaz, okuyun derim.

Ölmem Gerekirse

Amy Plum

Çeviren: Esra Çakıruylası

Akılçelen Kitaplar