Jennifer L. Armentrout’un Obsidiyen’i “Lux” serisinin ilk kitabı. Fantastik romanlardan hoşlanıyorsanız tam size göre bir kitap. Daha çok gençlere hitap eden bir dili var.

Katy ve Daemon arasındaki elektrik, kitabın başından sonuna kadar sizi diken üstünde tutuyor. Bazı yerlerde Daemon’a tepki göstermek geldi içimden, Katy’nin yerine. Karakterler çok gerçekçi ve kendimi Katy ya da Dee ile özdeşleştirmekte zorlanmadım.

Alacakaranlık, Benim İçin Öl, Vampir Günlükleri, Çember, Gece Evi gibi, daha çok örneğini verebileceğimiz serileri okuduysanız ve beğendiyseniz bu seriyi de okumanızı öneririm. Bence bu serinin filmi de çekilebilir. Neden olmasın? Daemon’u oynayan kişinin performansını merak ettiğim için gidebilirim.

Kitap tam da yerinde bitti. İkinci kitabı merakla bekliyorum. Daemon ile Katy arasında neler olacak? Çıkmaya başlayacaklar mı? Sevgili olacaklar mı? Daemon’un Katy’e “Meydan okumaları severim, biliyorsun, değil mi?” deyişiyle heyecanı doruğa çıkaran birinci kitap, ikinciyi hevesle bekletiyor. Yazarın en önemli olayları Daemon’un bakış açısıyla yazıp kitabın sonuna koyması da ayrıca çok hoşuma gitti.

Obsidiyen

Jennifer L. Armentrout

Çeviren: Bilge N. Zileli Alkım

DEX Yayınevi