Debbie Macomber, Bahçemde Yeşeren Umutlar adlı kitabından sonra Mucizeler Dükkânına Dönüş kitabıyla okurunu Blossom Sokağı’na geri götürüyor.

Blossom Sokağı’nda yer alan Bir Yumak Mutluluk adlı tuhafiye dükkanının sahibi Lydia, âşık olduğu Brad’le artık evlidir ve oğulları Cody’i büyütmektedir. Annesinin sağlık takibi ve bakımı artık Lydia ve ablası Margaret’in sorumluluğundadır. Margaret, kendi ailesinin sorunlarıyla da ilgilenirken kendini farkında olmadan depresyona ve çıkmaza itmektedir ve ilk elden yardım, tabii ki kardeşi Lydia’dan gelecektir.

Lydia, tuhafiye dükkâanında vermek üzere bir başka örgü kursu açarak ilk kursiyerlerinden Alix’le yeniden bir araya geliyor. Alix, ilerde rahip olması çok muhtemel olan nişanlısı Jordan’la evlilik planları yaparak kendi parlak olmayan geçmişine sünger çekip yepyeni ve bambaşka bir Alix olmanın hayali içindeyken, kayın validesi Susan ve arkadaşı Jacqueline tarafından hayalindekinin tam zıttı bir düğün yapmaya zorlanması, onu zora sokacaktır ve bedenine vuracaktır düğünün stresi.

Örgü kursunun diğer kursiyerleri yine Blossom Sokağı’nda yer alan çiçekçi dükkânının sahibi Susannah ve oranın çalışanı Colette’dir. Colette, aynı zamanda Lydia’nın kiracısıdır. Tuhafiye dükkânının hemen üst dairesinde bir zamanlar kendisinin de kaldığı daireyi, Brad’le evlenince 4 aylık dul olan Colette’e kiralamıştır. Esrarengiz biridir Collette. Çok sevdiği kocasının ani ölümünden sonra içine kapanık biri olmuştur. Eskiden çalıştığı işyerinden, patronu Christian’la ilgili büyük bir sırla ayrılmış ve her şeyi terk ederek Blossom Sokağı’nda, sırrını içinde büyütmeye devam etmektedir.

Mucizeler Dükkânına Dönüş, Debbie Macomber tarafından diğer kitapları gibi sade ve sürükleyici bir dille yazılmış, 520 sayfa olmasına rağmen sadece iki-üç günde okunabilir ve insan ilişkilerinin pamuklarla sarınıp korunmakta olduğu Blossom Sokağı için okurlarına “Keşke ben de Blossom Sokağı’nda yaşıyor olsaydım” dedirten bir kitaptır.

Mucizeler Dükkânına Dönüş

Debbie Macomber

Çeviren: Ozan Aydın

Martı Kitabevi