Günışığı Kitaplığı çocuk kitaplarından,  Memo’nun Macerası dizisi bağımlılık yaratacak türden! Üç kitaptan oluşan bu seriyi genç ve kendini daima genç hisseden okurlar bir solukta okuyacaklar.

Dizinin ilk kitabı olan “Babam Nereye Gitti”de henüz çok küçükken birdenbire ortadan kaybolan ve dokuz yıldır haber alamadığı babasının peşine düşen Memo, acaba babasını bulabilecek midir? Heyecanlı, hareketli ve merak uyandıran bir macerada bulacaksınız kendinizi. Bu heyecan ve macera dolu serinin 2. kitabı “Amcama Neler Oluyor?”. Bu kitapta Memo, amca ve babasının aynı anda hem iş yerlerinde hem de evde olabildiklerini fark edince onların bir şeyler karıştırdığını düşünür ve onları takibe başlar. O da ne? Amcasından iki tane vardır! Bu nasıl mümkün olur? Bütün bu çoğalmaların, ortadan kaybolmaların tek sebebi vardır. O da babasının askerlik görevini yaptığı sırada arazide bulduğu parlak bir cisimdir. Garip olaylara sebep olan bu cismin adı Askilopion’dur.

Tüm bu maceralar içinde kendinizi unuttuğunuz sırada dizinin 3. kitabı “Gizemli Günler” devreye giriyor. ?Gizemli Günler?de kahramanımız Memo’nun kardeşi Gizem’in gizemli hareketleri aile içinde fark edilmeye başlar. Gizem uçmaya başlamıştır! Evet evet uçuyor, yanlış okumadınız! Bu özelliği anneanne ve dededen bile saklayan Memo?nun anne ve babası sonunda gerçeği aileye açıklar. Gizem?in bu farklı özelliğini öğrenen kötü güçler de vardır. Memo, babası ve amcası bu kötü güçlerden aileyi koruyabilecekler midir?  Nefesinizi tutarak okuyacağınız bu benzersiz üç macera için yazarımız Sevgi Saygı’ya sonsuz teşekkür ediyor, maceraların devamını beklediğimi belirtmek istiyorum. “Gizemli Günler”de kahramanımız Memo’nun “Anne Frank’in Hatıra Defteri“ni okuması da beni çok sevindirdi. Çok sevdiğim ve yine okuryatar‘da tanıttığım sevgili kitabımla burada karşılaşmak da çok hoştu.

Babam Nereye Gitti? / Amcama Neler Oluyor? / Gizemli Günler

Sevgi Saygı

Günışığı Kitaplığı