Ne zamandır Beki İkala Erikli’nin meleklerle ilgili kitaplarından birini alıp okumak istiyordum. Geçtiğimiz hafta arkadaşımla D&R’da gezerken rastladım, fırsat bu fırsattır diyerek hemen aldım. Çok akıcı bir kitap, öyle ki aldığım ilk gün 100 sayfaya yakın okudum.

Kısaca yazarımız Beki İkala Erikli’yi tanıyalım: Robert Kolej ve Boğaziçi İşletme mezunu, 13 yıl üst düzey yönetici olarak Procter&Gamble Türkiye, Almanya, İsviçre, Hollanda ve İngiltere’de çalıştı. Meleklerle çalışmaya başladıktan sonra neredeyse her gün irili ufaklı mucizelerle karşılaşması, meleklerden yardım istediğinde yaşadıkları, Beki İkala Erikli’yi öğrendiklerini başkalarıyla da paylaşmaya yöneltti. 12 sene yurtdışında yaşadıktan sonra 2009’da İstanbul’a dönen Beki İkala Erikli, yeni kitaplar yazmakta ve Türkiye’nin farklı şehirlerinde Meleklerle Yaşamak ekibi ile birlikte şirketlere ve gruplara Meleklerle İletişim Kurma eğitimleri vermektedir.

Kitapta pek çok bölüm var. Mesela ilk bölümde meleklerden bahsetmiş, aslında genel olarak okurun sorularına cevap da verilmiş diyebiliriz. Sonra “Başmelekler”, “Meleklerin Mucizeleri”, “Geçmişi Şifalandırmak” gibi değişik bölümlerle devam ediyor kitap. Aynı zamanda insanların yaşadıklarından da kesitler veriyor.

“İstemeniz gerek” diyor Beki İkala Erikli ve şöyle devam ediyor: “Meleklerim neden bana yardım etmiyorlar, onlar benim ne durumda olduğumu biliyorlar, neden bir şey yapmıyorlar?” demeyin. Hatırlayın, bu dünyada sizin özgür iradeniz var. Yani bu dünyada seçim yapma özgürlüğünüz var. Siz meleklerinizden belli bir konuda yardım istemeden, onlar size yardım edemezler. Çünkü eğer bunu yaparlarsa özgür iradenize müdahale etmiş olurlar. Meleklerin, sizin özgür iradenize müdahale etme hakkı yoktur…”

Daha henüz Meleklerin Gücü kitabını bitirmemiş olsam da okuduktan sonra bile rastgele açıp farklı bölümlerini okuyabileceğim, bir başucu kitabı olduğunu düşünüyorum. Sevgiler…

Meleklerin Gücü

Beki İkala Erikli

Destek Yayınları