Öyle güzel yazılmış, su gibi akıp giden, sayfalara yetişemediğiniz, okunası bir öykü kitabı Mayıs Islığı.

?Mayıs Islığı?, ?Derin Umut?, ?Göz Kapakları?, ?Papatya?, ?Ateş ve Su? gibi çok sevdiğim hikâyelerle dolu.  Hikâyelerin bazılarında itiraf edilemeyen ve söylenemeyen duygular, bazılarındaysa dobra dobra ortaya dökülmüş düşünceleri bulacaksınız.

Kitabın yazarı ile tanışma şansını yakaladım geçen hafta sonu, Yasemin Şenyurt. Cıvıl cıvıl, içine sığmayan, yaratıcılık fışkıran maviş gözleriyle size kendini olduğu gibi anlatıyor. Yasemin Şenyurt, felsefe bölümünden mezun ve yine felsefe bölümünde yüksek lisansını tamamlamış, şimdi doktora tezini hazırlamakla meşgul. Son 10 yıldır şizofreni hastalığı ile mücadele ediyor. Görünen o ki ?Kim korkar şizofreniden? der gibi hastalığını kabullenmiş, 8 yaşında başlayan yazma merakına dört elle sarılmış ve edebiyat dünyasına harika kitaplar kazandırmış.

Not: Yasemin Şenyurt ile Mavi At Kafe Kültür ve Yaşam Ortamı?nda tanıştık, şizofreni hastalarının ve yakınlarının birlikte çalıştıkları, şizofreni hastalarını topluma kazandırmayı amaçlayan bu yerde, kahvenizi çayınızı içip lezzetli börekler ve kurabiyeler yiyebilir, kafenin içinde her yerde bulunan kitaplardan satın alıp okuyabilirisiniz. Mavi At Kafe: Mareşal Fevzi Çakmak Cad. 31/8 Beşevler ( Beşevler metro çıkışından 5 dk mesafede) ANKARA

Mayıs Islığı

Yasemin Şenyurt

Artshop Yayıncılık