Susan Elizabeth Phillips, sevdiğim yazarlardan biridir. Romantik komedi kitaplarını ustalıkla yazan Phillips, Kalbinde Bir Yer Aç kitabında döktürüyor yine.

Hayatında yeni bir sayfa açan Gracie Snow, yeni işinde Boby Tom Denton’u film setine ulaştırmakla görevli. Ancak Boby Tom’un planları farklı yönde. Sakatlandığı için hokeyi bırakmak zorunda kalan Boby Tom, bu filmde oynamayı istemese de sözleşmeyi imzalamış. Gracie’den kurtulmaya çalışıyor, ama mücadeleyi Gracie kazanıyor. Film Boby Tom’un memleketi Teksas’ta çekilmeye başlanıyor.

Kahramanlarımız arasındaki ateş, sonunda onları Boby Tom’un prenseslerinkine benzeyen beyaz tüllü yatağına götürüyor. Zaten kasabaya nişanlı numarası yapan karakterlerimizin sahte ilişkisi gerçeğe dönüşüyor.

Gracie, maaşını Boby Tom’un ödediğini öğrenince ilişkileri büyük darbe alıyor. Gracie, memleketindeki huzurevindeki eski işine dönmeye karar veriyor. Boby Tom, Gracie’nin gitmesini istemiyor. Gracie onu sevdiğini söyleyince Boby Tom bunu önemsemiyor,hafife alıyor. Gracie de onu terk ediyor. Boby Tom bunu gurur meselesi yapıyor, onu kıskandırmaya çalışırken sevdiğini fark ediyor. Gracie’e herkesin önünde evlilik teklif ediyor, Gracie daha iyisini hak ettiğini söyleyerek reddediyor. Bunun üzerine Boby Tom Gracie’yi aşağılıyor. Gracie ertesi gün kasabayı terk etmek üzereyken nezaretten kaçan Boby Tom onu durduruyor. Gracie’yi sevdiğini ve onunla evlenmek istediğini söylüyor. Gracie de kabul ediyor. Boby Tom’un annesi Suzy, kocasını ve oğlunun babasını trafik kazasında kaybetmiş. Suzy ile kendisine liseden beri âşık olan Wayland Sawyer birbirlerine aşklarını ilan ediyor.

Boby Tom’un efsanevi futbol testini geçen kadınla Boby Tom evlenecek. Testi geçmeyi başaran tek kadın Gracie oluyor. (Boby Tom’un şüpheli derecede kolay soruları sayesinde.) Böylece bütün kasaba Boby Tom’un gerçekten Gracie’ye âşık olduğunu anlıyor.

Kalbinde Bir Yer Aç

Susan Elizabeth Phillips

Çeviren: Gizem Onat

Pegasus Yayınları