Teknolojiyle birlikte toplumsal gelişimin çok hızlı ilerlediği zamanların şahidi olarak, bireysel gelişimin ihmal edildiğini görebiliyoruz. Herkesin her şeyi eleştirdiğini görüyoruz; ama herkes, düzeltmek adına bir şeyler yapmadan sadece konuşurken, daha yaşanılır kılınacak bir dünya ve toplum için insanın kendisinden başlayarak etrafında adımlar atması gerektiğini söyleyen kimse çıkmıyor nedense…

Bu, içinde sonu gelmez seslerin yankılanabildiği derin boşluğu doldurmak adına, edebiyatta kişisel gelişim adı altında yeni bir dal ortaya çıktı. İşte bu kitap sadece mektuplardan meydana geliyor ve tamamıyla bir roman havasında geçiyor. İçinde barındırdığı mektuplarsa kişisel gelişim adına ilerlemenizi sağlayacak pek çok konuyu barındırıyor. Goethe?nin insana, topluma, doğaya ve gündelik yaşama bakışına dair inceliklerini okuduğunuzda onun neden Alman Edebiyatı?nın mihenk taşı olduğunu anlayacaksınız.

Bireysel olarak daha önce okumaya çalışıp da sonuna varmanın sizin için bir işkenceye dönüştüğü, ardı ardına maddelerin sıralandığı, sürekli emirler veren sıkıcı kişisel gelişim kitaplarından farklı olarak, bu kitabı okumanın size çok daha zevkli geleceğine ve çok da önemli şeyler katacağına eminim.

Genç Werther’in Acıları

Johann Wolfgang von Goethe

Çeviren: Kemal Bahadır

İlya Yayınevi