Yazarın bu kitabını Beylikdüzü’ ndeki arkadaşımı ziyarete gittiğimde almıştım. D&R’de gezinirken Sylvia Day ismi dikkatimi çekti. Yazarı bildiğim için hemen kitabı aldım elime, arkasını okumaya başladım bir fikir edinmek amacıyla. Adı da ilgimi çekince kitabı aldım. Kitabı okumaya başlaması biraz zaman aldı, ama başladığım zaman bırakamadım. Karakterler gerçekmiş gibi geldiği için bir türlü kopmak istemiyorsunuz. Kitaba tekrar dönmek için sürekli bir telaş duydum, ”Acaba Jess ve Alistair bundan sonra ne yapacak?” sorusuna yanıtını öğrenme isteğim hep sürdü.

Alistair Jessica yani Jess’ e gençlik yıllarından beri âşıkmış, ama ondan birkaç yaş küçük olduğu için ona açılamamış. Jess Benedict yani Lord Tarley ile evleniyor. Alistair’den etkilenmiş ama bu isteği bastırıyor.

Lord Tarley’in ölümü ile Jess dul kalıyor. Tarley her şeyini sevdiği karısına bırakmış. Jess adadaki mülkünü denetlemek için yolculuğa çıkmaya karar veriyor. Tarley’ in kardeşi Michael, yeni lord, arkadaşı Alistair’den Jess’ e göz kulak olmasını isteyince kahramanlarımızın ilginç yolculuğu başlıyor. Michael, Jess’in kardeşi Hester’a âşık. Hester evli ve bebek bekliyor. Ama evliliğinde mutlu değil.

Jess kardeşinin bebek beklediğini öğrenince adadan dönüyor. Alistair de onunla dönüyor, çünkü hayatının Jess’e bağlı olduğunu kabullenmiş. Kahramanlarımız döndüklerinde şaşırtıcı gelişmeler oluyor. Kitap bittiği zaman keşke bitmeseydi dedim.

Günaha Davet

Sylvia Day

Çeviren: Müge Kocaman Özçelik

Pegasus Yayınları