Bir kitapla binlerce yıl öncesine gitmeye ne dersiniz? Hemen şimdi ve hem de Katpatukya’ya! Muşela, Kosraş, Şutiyu, Şula, Puruş adındaki beş kafadar arkadaşa, Katpatukya’daki maceralarına ortak olmak ister misiniz? Onlarla “Güzel Atlar Ülkesi”nde, peri bacalarının arasında dolaşmak oldukça heyecan vericiydi benim için.

Katpatukya yani bizim Kapadokya, Pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi anlamına geliyor. Atlar, tapınaklar, kâhinler, satraplar ve utkandalar arasında birbirine kenetlenmiş eşsiz bir arkadaşlığa tanık olacaksınız.

Tarihsel roman niteliğindeki Golat Kalesi Tutsağı, İsmet Bertan’ın gençlik romanları serisinin ilk kitabı. Kaplan Kraliçe, Kralın Elçisi, Midas ve Sihirbaz ve Boğa Güreşçisi serinin diğer kitapları.  Genç okurları ilgi ve heyecanla peşinden sürükleyeceğine inanıyorum.

Herkes gibi ben de hayal dünyamda canlandırarak okuyorum tüm kitapları. Golat Kalesi Tutsağı tam bir sinema filmi olarak geçti gözümün önünden. Kostümler, beyaz atlar, tapınaklar ve müzik. Müzik benden oldu!

Bakalım siz de okuyunca aynı fikirde olacak mısınız? Dileğim; en kısa zamanda Golat Kalesi Tutsağı’nı sinema filmi olarak beyaz perdede görmek. İlgililere duyurulur!

Golat Kalesi Tutsağı

İsmet Bertan

Günışığı Kitaplığı