Karakterlerimizin adı Sedat ve Nil. Sedat milletvekili, Nil yazar. Birbirlerine ilk görüşte âşık oluyorlar. Kitabımız 95 sayfalık bir aşk romanı. Kısaymış gibi gelebilir, ama o 95 sayfada öyle bir aşk yaşanıyor ki… Sadece aşk yok kitabımızda. Yazar ustaca, ince bir şekilde ülkemizin ve insanımızın gerçeklerine de değiniyor kitapta.

Açıkçası Nevra Bucak bildiğim bir yazar değildi, ama bu kitabı benim için çok özel. Çünkü bu kitap sayesinde 2013 Tüyap Kitap Fuarı’nda yazarla ve arkadaşı yazar Nurullah Can ile tanıştım. Nevra Bucak ve Nurullah Can ile keyifli sohbetimizi ettik. Yazarımız kitabını benim için imzaladı. Nurullah Can da iki kitabını benim için imzaladı. Bu iki değerli yazarın diğer kitaplarını da okumak için sabırsızlanıyorum.

Karakterlerimiz ilk görüşte âşık oluyorlar. Aşklarını yaşıyorlar. Ama Sedat’ın muhalefet partilerinden birinin ikinci adamı olması, aşkları önünde büyük bir engel. Ayrıca Sedat evli. Doğulu olduğu için boşanması da zor. Tüm bu imkânsızlıklara rağmen, karakterlerimiz aşklarını yaşıyorlar. Ve kaçınılmaz olarak ayrılıyorlar.

Kitabımız burada bitmiyor tabii. Etkileyici sonunu okuyun derim.

Giz Yolculukları

Nevra Bucak

Aya Kitap