Berrak Yurdakul, Ev Yapımı Bir Paraşüt ile bir romanın içinde zihnimizi nasıl yönetebileceğimizi eğlendirici, düşündürücü, size ayna tutucu bir tavırla ve yedi günlük bir eğitimle anlatıyor.

Hayatınıza dahil edeceğiniz çalışmaları da içinde barındıran bir başucu kitabı Ev Yapımı Bir Paraşüt.

Mama Nono söze girdi:

“Kapkaranlık bir ev düşünün” dedi, “Ev sahibi içeride, ama uykuya çekilmiş. Evin bütün lambalarını söndürüp yatmış. Günler, geceler geçiyor… Evin ışıkları hiç yanmıyor. Ev sahibi öylesine derin bir uykuda ki asla kalkmıyor. Hırsızların bu durumu fark etmesi ve evin etrafını kuşatması çok zaman almaz. Hırsızlar teker teker içeriye girmeye ve evi talan etmeye başlarlar. Onların biri girip, diğeri çıkarken ev sahibi olup bitenlerden habersiz bir şekilde uyumayı sürdürür.

Karanlıklar içindeki o ev sizin zihniniz ve günlerini, gecelerini uykuda geçiren ev sahibi de sizden başkası değil. Evinize çöken karanlık, bütün haydutlara davetiye çıkarıyor. Evinizin içinde cirit atan hırsızların kim olduğunu sorarsanız, olağan şüpheliler derim: Korkular, ümitler, hayaller, fanteziler, geleceğe dair kaygılar, geçmişe ait pişmanlıklar ve daha binlerce şey…”

Bu duruma bir son vermek ve uykudan uyanıp lambaları yakmak için, bu kitap, karanlık bir gecede dolunay gibi dünyamı aydınlattı diyebilirim. Kendimle yüzleştim, bazı anlarda yüzleşmelerim acı verdi. Kendime ve çevreme davranışlarımı sorguladım, cevaplarımı aldım. Kendime şefkat, merhamet ve sevgiyle davranmaya başladım. Bu davranışın gelişmesinde yoganın da çok büyük katkısı olduğunu belirtmek isterim.

Ev Yapımı Bir Paraşüt’ü lütfen okuyunuz, okutunuz.

Bu kitapla zihninizin sizi kuşatmasına izin vermemeyi, şimdi’yi fark etmeye ve sadece şu an’ın varlığını yaşamaya davet ediyorum sizi.

Ev Yapımı Bir Paraşüt

Berrak Yurdakul

Okuyan Us Yayınları