Darien Gee’nin ilk kitabı olmakla birlikte oldukça başarılı, içinizi ısıtan, sımsıcak bir roman Dostluk Ekmeği.

Kahramanlarımızdan Julia Evarts bir gün kapısında bir tabak dolusu Amish dostluk ekmeği buluyor. Üzerindeki notta da “Umarım beğenirsiniz” yazıyor. Julia ve kızı Gracie tarifi denemeye karar veriyorlar, ama hamur mayasını üç çeşit parçaya bölüp sevdikleri insanlara dağıtmak zorundalar. Bu ekmek sayesinde üç kadının dostluklarının temeli atılıyor.

Julia Evarts kız kardeşiyle yıllardır görüşmeyen, oğlunu kaybetmiş acılı bir anne. Madeline ise Chiago’dan Avalon’a taşınmış ve güzel bir çay evinin sahibi, üvey oğluyla görüşmüyor ve onu çok özlüyor. Hannah ise kocasından yeni ayrılmış bir müzisyen, muhteşem çello çalıyor ve tek başına hayata tutunmaya çalışıyor. Aile ilişkileri, ikili ilişkiler ve güzel dostluklara dair çok şey öğrenebileceğimiz bir kitap Dostluk Ekmeği. Basit bir ekmek deyip geçmeyin, bu ekmek sayesinde yardıma ihtiyacı olanlara yardım ediliyor ve tüm kasaba yardım için seferber oluyor.

Kitabı okurken çok zevk aldım. Konusu, üslubu, kitap tasarımı her şeyi çok ama çok güzel. Kitabın sonunda yer alan ekmek tariflerini de unutmamak lazım tabii. Keyifli okumalar… 🙂

Dostluk Ekmeği

Darien Gee

Çeviren: Simge Ölmez

Arkadya Yayınları