Paulo Coelho?yu ilk Simyacı romanıyla tanıdım. O gün bugündür de takip ederim. Neredeyse okumadığım hiçbir kitabı kalmadığı gibi kitaplarının arasında sevmediğim bir romanını da anımsamıyorum. 1947 Brezilya doğumlu olan romancı, kitap yazarlığından önce tiyatro yönetmenliği, oyunculuk, şarkı sözü yazarlığı ve gazetecilik yapmıştır.

Romanlarında spritüel ve psikolojik olgular dikkat çekicidir. Hatta romanlarını bu olgular üzerine şekillendirdiğini söylemek isabetli bir tanımlama olacaktır. Portobello Cadısı romanında olduğu gibi Brida da cadılık kavramı üzerine bir romandır. Gizemli yetenekleri olan Brida?nın bilge bir erkek ve bilge bir kadının rehberliğinde,  kendini, gizemli yönlerini tanımasına ve yaşamını yeniden yapılandırmasına şahit oluyoruz.

Ruhsal arayış ve kendini gerçekleştirme üzerine bir şeyler okumaktan hoşlanan herkes için oldukça ilgi çekici bir roman.  Özellikle Brida?nın gizemli yeteneklerini tüm çıplaklığıyla kabul etmesi ve gerekli tüm sınavlardan başarıyla geçmesi sonucu onun için düzenlenen ruhsal törenler ve ?eş ruhlar? üzerine okuyacaklarınız uzun süre aklınızdan çıkmayacaktır.

Sol omzunun üzerinde ışık olanın hayatınıza girmesi dileklerimle (anlamak için kitabı okumalısınız) , keyifli okumalar. 🙂

Brida

Paulo Coelho

Çeviren: Seçkin Selvi

Can Yayınları