Gregory ve Lucy’ in aşkı ile Bridgerton serisi sona eriyor. Julia Quinn’in bu kitabını ilk çıktığı zaman alamamıştım, çok üzülmüştüm. Nihayet aldığım zaman hemen okumaya başladım. Lucy ve Gregory’in aşkını okumak çok hoşuma gitti. Kahramanlarımızın arasındaki ilişki, okurken birbirleri için doğru kişi olduklarını hissettiriyor. Oldukça ilginç bir olay örgüsü var.

Gregory, Lucy’nin en yakın arkadaşı Hermione Watson’a âşık olur. Ancak Hermione başkasına âşıktır. Babasının kâtibine büyük bir aşk duymaktadır. Gregory Hermione’in kalbini çalmaya çalışır. Hermione’nin en iyi arkadaşı Leydi Lucinda Abernathy Gregory’ye yardım eder, çünkü arkadaşını kötü bir birliktelikten kurtarmak istemektedir. Olaylar ilerledikçe Hermione ve Lucy’nin abisi Richard’ın birbirlerine âşık oldukları anlaşılır. Lucy’nin amcası Lucy’yi çağırır, çünkü yeğeninin evlenmesini istemektedir.

Gregory ve Lucy parkta karşılaşırlar. Lucy’nin düğününe çok az kalmıştır.

Gregory de Lucy’ye âşık olduğunu anlar. Lucy de Gregory’ye âşıktır. Kahramanlarımız sonunda birbirlerine aşklarını ilan ederler, evlenmeye karar verirler. Ama Lucy’nin amcası buna izin vermez. Lucy, Lord Haselby ile evlenmek zorundadır. Çünkü şantaj söz konusudur.

Kitabı tamamen anlatmak istiyorum, ama kitabın sonunu mahvetmek istemiyorum. Sonunda mutlu sona kavuşuyor kahramanlarımız. Yazarın muhteşem dili ve mükemmel olay örgüsü için okumaya değer bir kitap. Kesinlikle tavsiye ederim.

Biz Evleniyoruz

Julia Quinn

Çeviren: Tuğba Şabanoğlu

Epsilon Yayınları