Deniz İlkin bir yazar değil. Bu onun ilk kitabı, son mu olacak fikrim yok. Bu kitabı yazma sebebi, ömrü boyunca büyük bir aşkla bağlı olduğu biricik eşi Bilgin?in başına gelen ve birlikte son derece meşakkatli bir yolculuğa çıkmalarına sebep olan CBGD (Cortico Basal Ganglionic Degeneration) hastalığı sürecinde yaşadıklarını, ?belki birisine küçücük bir faydası olur? ümidiyle paylaşmak.

Bu kitapta, sadece CBGD gibi ender rastlanan ve iyileşme ümidi olmayan bir hastalıkla karşılaşan bir hasta yakınının, bu zorlu mücadelede nasıl ayakta kaldığını değil, aynı zamanda kabullenişle mücadelenin, aşkla şefkatin, akılla kalbin nasıl buluştuğunun hikâyesini de okuyacaksınız. Eminim ki okuduğunuz her satırda, Deniz İlkin?in yaşamı kucaklama gücüne hayranlık duyacak, belki de bir yandan güncel dert ve tasalarınıza bir kez de farklı bir gözle dönüp bakma gereği hissedeceksiniz.

?Acıyı bal eyleyen? bir kahraman kadının kalbinden kalemine süzülen bu yaşam hikâyesini okuyun, yaşamı daha çok seveceksiniz?

Bilginize

Deniz İlkin

ODTÜ Yayıncılık