Hayvanlar dünyasını, özellikle de kedi ve köpeklerin dostluğunun inanılmaz tadını geç keşfetmiş biri olarak, National Geographic Wild’da “Köpeklere Fısıldayan Adam” programıyla tanıdığım, sorunlu köpekler ve sahipleriyle yaptığı çalışmalar esnasındaki yöntemleri ve yaklaşımlarıyla oldukça dikkatimi çeken Cesar Millan’ın, kitaplarının neden Türkçeye çevrilmediğini düşünüp dururken, Ailenin Bir Üyesi kitabının çevrildiğini duymamla kendimi kitapçıda buldum. Ancak farklı günlerde yaptığım 3-4 kitapçı ziyaretine rağmen her ziyaretimde tükendiğini duymak beni oldukça şaşırttı. Köpeklerin harika dostluğunu keşfetmiş ve bunu daha da derinden keşfetmek isteyen bir sürü insan olduğunu bilmek beni çok mutlu etti. Daha sonra internet üzerinden siparişimi verip heyecanla bu kitapla kavuşmayı beklediğim iki günün ardından elime geçmesiyle de bir çırpıda okuyuverdim.

Hani bazı başucu kitapları vardır ve her an elinizin altında olmasını, istediğiniz her an kolayca ulaşabilmeyi istersiniz… İşte bu kitap da köpeklerin dünyasını ve onlarla ilişkinizin nasıl başlaması ve ne gibi unsurlar içerip nasıl daha tatmin edici ve doyurucu olabileceğini merak eden herkes için harika bir başucu kitabı.

Televizyon programını izlerken uyguladığı yöntemler ve verdiği tüyolar sayesinde, benim minik tatlı kızım Talya’nın eğitiminde çok faydalandığım Cesar Millan’ın Ailenin Bir Üyesi kitabıyla da televizyon programında bahsettiği ve uyguladığı yöntemleri daha derinden kavrama şansım oldu. Talya ile olan ilişkimde, olması gerektiği gibi bir biçim oluşturmamda çok katkısı olan Cesar Millan’ın diğer kitaplarının da Türkçeye çevrilmesini heyecanla bekliyorum.

Ailenin Bir Üyesi

Cesar Millan

Çeviren: Perran Yavuz

Epsilon Yayınları