Bazı kitaplar vardır, öyle bir solukta okuyacağınızı düşünmezsiniz; ama elinize alıp okumaya başlayınca uzun süredir bu kitabı arayıp nihayet bulduğunuzu düşünürsünüz. Ben de uzun süredir bu kitabı arıyormuşum da haberim yokmuş. İlk gün kitabın yarısını okudum. Hani retina ameliyatı olmamış olsam gece uyumayıp bitirebilirdim de…

Bazılarımız kişisel gelişim kitaplarına mesafeli durmayı tercih eder. Önyargı ile yaklaşır. Ya da tam tersine kendi sorunlarına kitabın çare bulacağını zanneder. Oysa herkes bilmelidir ki “çare sizsiniz”. Evet, çare ancak sizin tarafınızdan üretilecektir. Daha önce düşündüklerinizin hiç tanımadığınız bir yazar tarafından yaşanılıp, bu kitapta anlatılıyor olması doğru yoldayım rahatlığıyla yürümenizi sağlayacaktır. İnsan ilk defa gittiği bir yolda hele bazen bu yolculuk karanlıksa içinde ister istemez bir tedirginlik vardır; ama o yolculukta görecekleriniz ve yollarda karşılaşacağınız zorluklar size az çok tarif edildiyse tedirginlik duymadan yürürsünüz.

İşte Gökhan Okçu size yazdığı bu kitapla, bu konforu sağlamış. Bir solukta okumanız dileğiyle, yolunuz aydınlık ve açık olsun.

Aceleci Sinek Süte Düşer

Gökhan Okçu

Elma Yayınevi